Преди рестарта на Първа Лига – част 1

Здравейте, фентъзи мениджъри и маниаци!

В следващите дни ще направим пълен обзор на отборите от Първа Лига, техните контроли, топ играчи, както и новите им привлечени играчи за новия полусезон. Старта след паузата ще бъде на 16.02.2024 от 17:30 с мача Хебър – Локомотив София, както знаете, крайния срок за трансфери е един час преди мача, а именно в 16:30.

Преди да започнем с първите 4 отбора напомняме, че Уайлдкард 2 ще бъде активен веднага след започването на кръга, а именно в 16:30 когато е крайния срок за кръг 21.

Съвсем естевствено започваме с шампиона Лудогорец и тяхната зимна подготовка.

Квадво Дуа и Бърнард Текпетей бяха над всички за “орлите” с по 3 гола. Кайо Видал пък асистира за цели 3 попадения.
Симон Слуга записа 2 сухи мрежи в минутите, в които пази за шампионите. Тодор Неделев бе титуляр във всички срещи на тима. Отбора на Лудогорец не привлече нито един нов състезател, а да не забравяме че “орлите” ще играят и в европейските турнири – на 15.02 сряда ще се изправят срещу швейцарския Сервет (разбира се ще обновим инфото след мача) като гост, а на 19.02 предстои изключително важен мач срещу лидера Черно Море в Разград. Тримата играчи с най-много точки от първия полусезон са Аслак Витри (106), Бърнард Текпетей (89), както и Якуб Пьотровски (88).

Резултати от контроли и мач за Суперкупа:

24 януари: Лудогорец 3:0 Олимпия (Любляна)
27 януари: Лудогорец 3:1 Ракув
30 януари: Лудогорец 1:3 Теплице
31 януари: Лудогорец 3:1 Сигма (Оломоуц)
3 февруари: Лудогорец 1:1 Млада Болеслав
10 февруари: Лудогорец 5:3 след дузпи /1:1/ ЦСКА 1948 /Суперкупа/ (гол на Вердон от дузпа в редовното време)

Продължаваме с отбора на Арда, в който Тонислав Йорданов се представи отлично с 6 гола (3 от дузпи).
Иван Тилев асистира за 2 попадения. Стражът Анатолий Господинов записа 2 сухи мрежи в минутите, в които игра.
Защитникът Принц Ебенезер бе титуляр в 4 от 6-те контроли, записа 2 сухи мрежи и 1 асистенция. С най-много точки от първия полусезон (Умар Сако напусна отбора, както и още 2-ма ключови играчи Преслав Боруков и Ради Цонев) са Анатолий Господинов (93), Абубакар Тунгара (89) и Станислав Иванов (80).

Новите играчи в отбора и цените им са:

Петър Петров/вратар – 4м.
Феликс Ебоа/защитник – 4.5м.
Борис Тютюков/полузащитник – 5.5м.
Борислав Цонев/полузащитник – 8м.
Чинонсо Офор/нападател – 6м.

Тук ще отворим и една скоба, един от играчите, които винаги са били настроени положително към фентъзи игрите, както и настоящия рекордьор за точки в един мач – Борислав Цонев се завръща в родното първенство с екипа на Арда и нямаме търпение отново да ни носи точки в играта :).

Резултати от контроли:

20 януари: Арда (Кърджали) 2:1 Димитровград
24 януари: Арда (Кърджали) 0:1 ЦСКА 1948
30 януари: Арда (Кърджали) 1:1 Раднички (Ниш)
2 февруари: Арда (Кърджали) 2:2 Висла (Краков)
6 февруари: Арда (Кърджали) 2:1 Рубин
8 февруари: Арда (Кърджали) 0:3 Тобол

Анализа на отборите от Първа Лига ще продължим с отбора на Ботев Враца.

Там Диого Барбоса се отличи с 2 гола, а Илкер Будинов бе най-полезен с 2 асистенции. Стражът Красимир Костов записа 2 сухи мрежи в минутите, когато бе под рамката на вратата. Диого Барбоса и Бубакар Траоре бяха титуляри във всички контроли. С най-много точки от есенния полусезон в отбора бяха Федерико Бариос (58), Даниел Генов (54) и Стефан Велев (49).

10 февруари: Ботев (Враца) 1:0 ЦСКА 1948 II

Последният отбор, към който ще погледнем в част 1 е Локомотив София. Бойчо Величков, Антони Иванов, Стийв Траоре и Красимир Милошев отбелязаха единствените 4 попадения в контролите. Александър Любенов записа две сухи мрежи в минутите, в когато бе под рамката на вратата. Антони Иванов и Симеон Мечев бяха титуляри в 4 от 5-те контроли на тима. Антони Иванов е бюджетна опция в халфовата линия на само 4.1м. Играчите с най-много точки от първия полусезон са Александър Любенов (66), Бруно Франко (58) и Карлос Франса (55).

Новите играчи са Селсо Рапосо/защитник – 4.5м. и Мики Орачев/защитник – 4.2м.

26 януари: Локомотив (София) 1:2 Балкан (Ботевград)
27 януари: Локомотив (София) 1:1 Септември (София)
3 февруари: Локомотив (София) 1:3 Пирин
7 февруари: Локомотив (София) 0:0 Марек
10 февруари: Локомотив (София) 1:2 Спортист (Своге)

Очаквайте в утрешния ден – 13.02 и следващите 4 отбора, на които ще обърнем внимание, надяваме се че информацията е полезна за вас и ще ви помогне да окомплектовате отборите си. Играта предоставена от FFStars може да играете безплатно и да участвате в битката зa игрова конзола най-ново поколение, тук за Apple и тук за Android.